Aparat za pripravo sladoleda

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 29. maj 2007 19:48 | ogledi: 10.764 | odgovori: 15

Mercator ponuja aparat za pripravo sladoleda po ceni 49, 99 eur.

Malo poceni se mi zdi, zadnjič, ko sem gledala tovrstne aparate, so se cene vrtele od 250 eur naprej.

Ker pa se cene tehnike nižajo, in nasploh več niso v sorazmerju s kakovostjo, me zanima:

- ali si je katera od vas aparat ogledala ali celo že kupila

- na kaj naj bom pozorna, ko/če si ga bom šla pogledat sama

nola

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

29. maj 2007 20:20

Kakšen je v Mercatorju ne vem, ampak sama sem ga tudi kupila za 12.000 SIT. Mogoče je razlika tudi v prostornini, ampak meni se zdi ta moj zaenkrat uredu, nimam pripomb - čeprav je po tvojih "ugotovitvah" poceni ;) tasau

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

29. maj 2007 20:35

Včasih sem imela aparat za sladoled. Vstavek je v skrinji zmrznil in nato je sledilo mešanje in zamrzovanje sladoleda. Nikakor ni zamrznil ,količina pa je bila cisto mala. Nad sladoledom sem obupala. Tudi mene zanima kake so vaše izkušnje. ham-njam

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2007 21:09

No, saj to me zanima, ena mš. Takega za v zamrzovalnik poznam in imam podobne izkušnje kot ti. Delam sladoled kot v prejšnjih stoletjih. Zato me pa tudi zanima, kako je s tem aparatom, ki ga ponujajo pri Mercatorju. tasau, ali ta, ki ga imaš ti, deluje samostojno ( brez zamrzovanja)? Koliko časa pa porabi za pripravo in koliko sladoleda lahko naenkrat pripraviš? Zaenkrat sem imela opravka samo s pripravami, kakršne opisuje ena mš, take, ki zares zmešajo sladoled, sem pa pred leti občudovala pri sorodnikih in izložbah čez mejo in najbrž mi je od takrat ostalo v glavi, da so to kar drage naprave. Zato moja "ugotovitev, da je ta aparat poceni" ni ugotovitev, ampak upanje, da so se tudi sladoledni aparati, tako kot računalniki, mikserji, letalske karte itd...pač pocenili. "če že" nola

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

29. maj 2007 21:36

Moj je takšen, da daš posodo v zmrzovalnik za nekaj ur, nato vzameš ven, vliješ mešanico, nato meša 20 min in je narejeno. Največ mislim, da gre v posodo 1l sladoleda (ne bom pa trdila, ker moj občutek za mero je obupen :) ). Meni se sploh ne zdi tako komplicirano. Tisto posodo imam vedno v skrinji in ko imam čas naredim sladoled. tasau

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2007 21:46

Hvala tasau, si mi dobro pojasnila. Najbrž bo takšen tudi mercatorjev aparat. Vsekakor ga grem pogledat, to je gotovo boljši način kot naš izpred desetletij. Jaz pa iščem sladoledni stroj, takega, ki ne rabi podpore zamrzovalnika. Veri se spozna nanje. Do takrat pa parfeit. nola

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. maj 2007 21:48

Nola, pri nas ne vem, če boš dobila aparat za sladoled, kateri sam hladi. Posodo je treba dat v zamrzovalnik za toliko in toliko ur. Sama imam enega takega nekje v kleti. Slaba stran takega aparata je, da lahko narediš samo eno porcijo, potem pa gre posoda ponovno za toliko in toliko ur v zamrzovalnik. Rešitev bi bila, da bi dokupil na servisu še eno posodo.

 

Aparat, ki sam hladi imam in sicer od simaca. Je italijanski in je stal nekaj čez 200 E. Meni že takoj nov ni delal tako, kot bi moral. K sreči imam žlahto v N.G., da so mi ga peljali na servis in serviserju dopovedali, kaj je narobe. Napake pa vseeno  niso odpravili, tako, da mi je pošteno žal, da sem ga kupila. Sem že prej imela slabe izkušnje z italijansko robo in me ne bojo več našajbali. Če se ne motim, ga ima tudi Veri in na žalost tudi ona na servisu v Italiji. Je pa tak aparat precej težek in volumen sladoleda nič večji kot v ostalih, prednost je v glavnem v tem, da ga lahko delaš enega za drugim.

 

LP

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. maj 2007 22:07

Jaz pa sem pred kratkim od očeta "podedovala" star aparat za pripravo sladoleda. Seveda se je knjižica z recepti nekam izgubila, zato bi bila zelo vesela, če bi z mano delili preizkušene in dobre recepte. LP katjushka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. maj 2007 22:14

tudi jaz ima ta aparat, da moraš posodo predhodno dati v zmrzovalnik, ampak mi sladoled ob posodo preveč zamrzne. Ga ni mogoče spravit iz posode edino, ko se razstopi. Kaj delam narobe? hvala

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. maj 2007 22:17

Ja Liana, to sprašujem. Hvala za odgovor, seveda jih imam, kot mš in ti nekaj v kleti, takih kot so bili enkrat v uporabi. Ja , vem, Veri ga vedno popravlja, pa gotovo, tudi drugače to niso zastonj mašine. Sem pač vprašala, pa še bom, pa še ve mene vprašajte, če hočete. nola

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2007 5:30

Ojla! Mimo sladoledov pač ne morem;) Ja, lijana ima prav, moj sladoledar je še vedno v popravilu v Italiji - že od januarja - zdaj bi napisala kaj zelo grdega, če bi preklinjala;) Za tega v Merkatorju ne vem, bi bilo noro, da bi sam zmrzoval, samo kar malo dvomim, bom pa vsekakor pogledala - ali pa ve povejte, ko pogledate! Na reklami nič ne piše... Če bi sam zmrzoval, ga takoj kupim, vsaj servis bo blizu:) Ker ko se spravim, bi naredila po 5 sladoledov naenkrat in mu tudi dodatna posoda ne bi prav dosti pomagala (da ne govorim o tem, da mava mali zmrzovalnik in nimam kam dat dveh teh posod - so kar velike...) Sicer tudi ti s posodo v zmrzovalniku čisto ok delajo, samo mene moti ta posoda, nimam prostora zanjo not, pa še samo enega lahko narediš na dan... Grozno!;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti